Wtorek, 22 Sierpnia 2017 - Cezarego, Tymoteusza

Zero tolerancji

Zakończyła się akcja pt. „Prędkość – Zero Tolerancji”. Efektem policyjnych działań było ponad 15 tys. skontrolowanych pojazdów. Ponad 7 tys. kierowców zostało zatrzymanych za przekroczenie prędkości.

Na terenie Wielkopolski była prowadzona akcja pt. „Prędkość – Zero Tolerancji”. Głównym jej założeniem było przypomnienie kierowcom o obowiązujących przepisach. Stosowanie się do ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, ma bezpośredni wpływ na ilość wypadków i kolizji.

- Nadal wielu kierowców zbyt lekkomyślnie wciska pedał gazu w swoim samochodzie, nie zważając na konsekwencje dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to jedna z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych. Podczas wypadku żaden kierowca nie oszuka praw fizyki. Dlatego tak istotnym elementem, poprawiającym nasze wspólne bezpieczeństwo jest właśnie dostosowanie prędkości nie tylko do obowiązujących przepisów ale również do warunków panujących na drodze – mówi mł. asp. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Policjanci nadal, w ramach codziennej służby, będą kontrolowali prędkość, trzeźwość i inne czynniki mające wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.
Źródło: foto. wielkopolska.policja.gov.pl
2017-03-27 14:33 1806

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.