Piątek, 21 Lipca 2017 - Daniela, Diany, Wawrzynca

Weź udział w olimpiadzie

Zbierz minimum 6-osobową drużynę i wystartuj w Olimpiadzie Sportowej PPL 2017. Czekamy na wszystkich niezależnie od wieku czy płci. Gwarantujemy trzy dni sportowych zmagań i dobrej zabawy!

To już druga sportowa olimpiada w Pleszewie. Pierwsza odbyła się w 2015 r. i wzięło w niej udział 17 drużyn.  – To była fantastyczna sportowa inicjatywa miejska, która się sprawdziła. Postanowiliśmy organizować wielki sportowy weekend w Pleszewie co dwa lata ze względów logistycznych – mówi o Olimpiadzie Arkadiusz Ptak, zastępca Burmistrza MiG Pleszew.

Tegoroczna Olimpiada Sportowa będzie trwać trzy dni – od 9 do 11 czerwca 2017 r. Pierwszy dzień jest zarezerwowany wyłącznie dla najmłodszych. W różnorodnych konkurencjach na naszych obiektach sportowych – Hala Sportowa przy ZSP nr 3, nr 1 oraz sala sportowa przy „Dwójce” – zmagać się będą najmłodsi czyli przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III oraz IV-VI szkół podstawowych. Przez sobotę i niedzielę natomiast rywalizować będą starsi w kategorii OPEN i MŁODZIEŻOWEJ.

By wziąć udział w imprezie trzeba zebrać minimum 6-osobową drużynę (maksymalnie 10 osób). Uczestnicy muszą mieszkać, uczyć się lub pracować na terenie MiG Pleszew. Drużyna może być męska, żeńska lub mieszana, ale kobiety mają dodatkowy bonus w postaci jednego punktu za udział w każdej konkurencji.  A konkurencji jest siedem. W pierwszym dniu (sobota) będziemy pływać, grać w bowling, strzelać z karabinu i do tarczy Darta. W niedzielę natomiast rozegrane zostaną konkurencje na Stadionie Miejskim: bieg sztafetowy, bieg wahadłowy z obciążeniem oraz przeciąganie samochodu. W sobotę wieczorem wszystkie drużyny będą się integrować w kręgielni Parku Wodnego „Planty”.

Każdy zawodnik Olimpiady otrzyma pamiątkowy medal. Trzy najlepsze drużyny w kategorii OPEN otrzymują puchary oraz czeki o wartości: I miejsce 1500,00 zł, II miejsce 1200,00 zł oraz III miejsce 1000,00 zł do zrealizowania w spółce Sport Pleszew (sklep sportowy, karnety na basen, saunę, bowling, wynajem torów, hali sportowej przy ZSP 3).

Trzy najlepsze drużyny w kategorii MŁODZIEŻOWEJ otrzymują puchary i czeki o wartości: I miejsce 1000, 00 zł, II miejsce 800,00 zł, III miejsce 600,00 zł (do realizacji w spółce Sport Pleszew).

Najlepsi zawodnicy w klasyfikacji indywidualnej kategorii MŁODZIEŻOWEJ stworzą  ponadto 7-osobowy zespół, który będzie reprezentować Pleszew w Olimpiadzie Sportowej w Westerstede w Niemczech w dniach 14-17 czerwca 2017 r.

Czekamy na zgłoszenia drużyn do 24 maja! Można je przesłać mailem: olimpiada@pleszew.pl lub przynieść do Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie, Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej, II piętro, pokój 201.
2017-05-09 16:45 205

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.