Wtorek, 22 Sierpnia 2017 - Cezarego, Tymoteusza

Tenisowe zmagania

Na kortach Wiejskiego Towarzystwa Tenisowego w Solcu odbyły się pierwsze zmagania tenisowe w tym roku. Sezon letni rozpoczął się od Turnieju Singlowego o puchar Burmistrza Środy Wielkopolskiej.

W turnieju zmierzyło się 20 zawodników m.in. z Jarocina, Kórnika, Środy Wielkopolskiej, Nowego Miasta czy Solca. W sobotę rozegrano mecze w grupach, a w niedzielę ćwierćfinały, półfinały oraz mecze finałowe.  - Turniej został rozegrany w czterech grupach pięcioosobowych systemem „każdy z każdym”. Z każdej grupy do ćwierćfinałów przechodziło dwóch zawodników. O zajęciu miejsca w danej grupie decydowało kolejno: liczba wygranych meczów, zdobyte punkty, zdobyte sety, zdobyte gemy oraz bezpośredni mecz – tłumaczy Marta Machowiak z Urzędu Miejskiego w Środzie Wlkp.

Po pierwszym dniu zmagań do ćwierćfinałów awansowali: Michał Parafiński, Waldemar Wolniak, Darek Olejniczak, Piotr Olejniczak, Mirosław Borodo, Maciej Talarski, Wojciech Chlebowski oraz Rafał Pieczyński.

Po niezwykle widowiskowym niedzielnym finale turniej zakończył się wygraną Waldemara Wolniaka. Drugie miejskie zajął Maciej Talarski, natomiast trzecie wywalczył Darek Olejniczak wygrywając z Rafałem Pieczyńskim.

Okazałe puchary i pamiątkowe upominki wręczyli organizatorzy tenisowych zmagań.
Źródło: foto. sroda.wlkp.pl
2017-05-05 14:58 167

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.