Wtorek, 27 Czerwca 2017 - Maryli, Wladyslawa, Cyryla

ŚRODA WLKP.

Bobry Śrem z Pucharem Burmistrza 0

Bobry Śrem z Pucharem Burmistrza 2015-12-09 12:23

Bobry Śrem zwyciężyły w III Koszykarskim Turnieju o Puchar Burmistrza Środy Wielkopolskiej. Drugie miejsce na podium zajęły Pociski Kórnik. Na najniższym jego stopniu zaś stanęli reprezentanci V LO Gladiators Poznań.

ŚRODA WLKP. Więcej
Najazd Mikołajów 0

Najazd Mikołajów 2015-12-08 11:27

Parada Motomikołajów, Bajkowa Parada Świętego Mikołaja, zaświecenie choinki miejskiej, występy najmłodszych oraz słodkości – tak świętowano Mikołajki w Środzie Wielkopolskiej. Impreza przyciągnęła na Stary Rynek mieszkańców całymi rodzinami.

ŚRODA WLKP. Więcej
Burmistrz nagrodzony 0

Burmistrz nagrodzony 2015-12-07 12:04

Wojciech Ziętkowski, burmistrz Środy Wielkopolskiej, otrzymał statuetkę Honorowego Hipolita. Włodarzowi miasta nadano także godności Lidera Pracy Organicznej. Wojciech Ziętkowski jest pierwszym burmistrzem, któremu Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego przyznało takie wyróżnienia.

ŚRODA WLKP. Więcej
Nauczyciele dostali pieniądze 0

Nauczyciele dostali pieniądze 2015-12-03 08:25

7.640,00 zł Gmina Śrem jeszcze w tym roku wyda na dokształcanie nauczycieli. Do Urzędu Miejskiego wpłynęło bowiem 14 wniosków od studiujących pedagogów. 1 z nich otrzymał dofinansowanie do studiów magisterskich, zaś pozostała 13 dostała pieniądze na „podyplomówki”.

ŚRODA WLKP. Więcej
Uczcili ofiary zamachów w Paryżu 0

Uczcili ofiary zamachów w Paryżu 2015-12-02 12:43

Koncert ku czci ofiar zamachów terrorystycznych w Paryżu zgromadził tłum ludzi w Kolegiacie Średzkiej. Francuzką i bretońską muzykę średzianom zaprezentowali Yanning Noguet oraz Ronan Robert.

ŚRODA WLKP. WięcejDyskutowali o przemocy w rodzinie 0

Dyskutowali o przemocy w rodzinie 2015-12-01 12:32

Przedstawiciele pomocy społecznej, oświaty, służby zdrowia, komisji alkoholowej, organizacji pozarządowych, kuratorzy, funkcjonariusze policji i służby więzienne oraz samorządu lokalnego spotkali się na konferencji pt. „Przemoc w rodzinie – wzmocnienie współpracy interdyscyplinarnej”. Szkolenie zorganizowali Ośrodek Pomocy Społecznej w Środzie Wielkopolskiej i Komitet Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu.

ŚRODA WLKP. Więcej
Odznaczeni za rozwój LZS 0

Odznaczeni za rozwój LZS 2015-11-30 09:46

Marcin Bednarz, starosta Powiatu Średzkiego, Wojciech Ziętkowski, burmistrz Środy Wielkopolskiej, Andrzej Janicki, wójt gminy Krzykosy oraz Wiesław Zając, przewodniczący rady gminy Krzykosy zostali odznaczeni „Za zasługi w rozwoju LZS Województwa Wielkopolskiego”. Firma Robót Drogowych Krzysztof i Michał Kukulsy, Firma Robót Inżynieryjnych i Drogowych "FERD" Ryszard Bianek, Emilian Pietrzak, Patrycja Szelągiewcz, Bogumiła Kosmowska – Jerzyniak, Katarzyna Kasperska i Mirosława Skowrońska zaś otrzymali dyplomy i statuetki za współpracę i pomoc w bieżącej działalności Wiejskiego Towarzystwa Tenisowego w Solcu.

ŚRODA WLKP. Więcej
12 zespołów na 12 edycję 0

12 zespołów na 12 edycję 2015-11-24 14:24

Teatr TU z Liceum Ogólnokształcącego im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie wygrał XII Ogólnopolski Konkurs Teatrów Amatorskich Melpomena. Drugie miejsce zajął Teatr KOD z Dębnowskiego Ośrodka Kultury. Trzecie miejsce zaś jury przyznało dwóm teatrom – CYK z Gminnego Ośrodka Kultury „Sokół” w Czerwonaku oraz Teatrowi Akademii Sztuk Scenicznych PAPA z Poznania.

ŚRODA WLKP. Więcej
Ponad 2,5 tys. osób zagłosowało w Budżecie Obywatelskim 0

Ponad 2,5 tys. osób zagłosowało w Budżecie Obywatelskim 2015-11-23 10:36

Znamy już wyniki Budżetu Obywatelskiego Gminy Środa Wlkp. na rok 2016. Ponad 2,5 tys. osób wybrało sześć inwestycji, które zostaną w przyszłym roku zrealizowane przez samorząd terytorialny. Zadanie nie było łatwe, ponieważ o zwycięstwo walczyły aż 42 projekty.

ŚRODA WLKP. Więcej
Seryjni złodzieje w rękach policji 0

Seryjni złodzieje w rękach policji 2015-11-18 10:15

Policjanci ze Środy Wielkopolskiej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy grasowali w kilku wielkopolskich powiatach. Dokonywali kradzieży, włamań i rozbojów. Zatrzymani odpowiadają za napady na stacje benzynowe w Środzie, Dolsku i Mosinie oraz sierpniowe włamanie i kradzież pieniędzy weselników w Przymiarkach. Sąd przychylił się do wniosku prokurury o tymczasowe aresztowanie mężczyzn.

ŚRODA WLKP. Więcej

Najnowsze komentarze

Ukradł, sprzedał i się upił
wh0cd999021 generic aciclovir Buy Cheape...
~StewartMig
Recital Gabriela Bianco Akademia Gitary w Gnieźnie
Progesterone Hormone Replacement Order C...
~KennWilsom