Wtorek, 22 Sierpnia 2017 - Cezarego, Tymoteusza

Rock Run Jarocin 2017

III Rock Run Jarocin odbędzie się 10 września. Biegacze znów zmierzą się z dystansami 10 km i 21 km. Zapisy już ruszyły. Po raz pierwszy przygotowywane zostaną bieg dla dzieci oraz Grand Prix Powiatu Jarocińskiego. W ten drugi, oprócz Rock Run Jarocin, wliczone zostaną Górka Żerkowska i Bieg Niepodległości.

Już w grudniu ubiegłego roku, jako pierwsi, informowaliśmy o tym, że 10 września 2017 o 12.15 po raz trzeci wystartuje Rock Run Jarocin. Teraz informacja została oficjalnie potwierdzona.

Ta sama trasa i dogodniejsze opłaty
Biegacze znów będą mogli wybrać czy zmierzą się z dystansem 10 km, czy 21 km. Trasy nie ulegną zmianie. Również limity czasowe nie zostaną zmienione. 10-kilometrowcy na pokonanie dystansu będą mieli dwie godziny, 21-kilometrowcy trzy. - Nie trzeba być mistrzem świata, aby nasze biegi ukończyć. Limity czasu mamy naprawdę wysokie – zapewnia Przemysław Masłowski ze Stowarzyszenia Rock Run Jarocin. Każdy z biegaczy, który przekroczy linię mety w tym czasie otrzyma medal. Odznaczenie (z motywem glana) jest częścią pakietu startowego, Oprócz niego każdy uczestnik Rock Run Jarocin dostanie także koszulkę (tym razem w kolorze czarnym), numer startowy, wejście na Pasta Party (dzień przed zawodami na obiektach Jarocin Sport), a także napoje (woda, izotonik), owoce oraz pożywienie podczas i po biegu w strefie finiszera. - Stawiamy na to, aby biegacz w Jarocinie czuł się jak najlepiej – stwierdza Przemysław Masłowski.

Zapisy na Rock Run 2017 już ruszyły. Pierwsze 100 osób za pakiet startowy zapłaci 50 zł. Pozostali, którzy zakupią start w biegach do 30 czerwca – 60 zł. Od lipca cena wzrośnie do 70 zł. Od 15 sierpnia do końca miesiąca będzie trzeba zapłacić 80 zł. Pojawi się też możliwość zdobycia pakietu startowego tuż przed zawodami. Tyle tylko, że wtedy jego koszt wyniesie 100 zł. – 10 września liczba pakietów będzie ograniczona. Zachęcamy więc do ich zakupów do końca sierpnia. Jest to też łatwiejsze ze względów organizacyjnych – zamawiane są konkretne ilości medali czy koszulek – mówi Robert Cieślak. – Nowością jest to, że można się zgłosić a opłatę startową opłacić później. Lista ostateczna i nadanie numerów startowych nastąpi po zamknięciu listy – dodaje prezes stowarzyszenia Rock Run Jarocin. Limit zawodników wynosi 500. Jak jednak zauważają organizatorzy, jeżeli Rock Run Jarocin 2017 spotka się z liczniejszym zainteresowaniem, zwiększona zostanie także lista startowa.
           
Szykują się zmiany w klasyfikacjach końcowych. Pomiarem czasu zajmie się nowa firma – Time 4 Run. -  Oferują to samo co poprzednicy – zapewnia Przemysław Masłowski. Na mecie uczestnicy biegów zostaną zapisani w klasyfikacji generalnej i wiekowej. Na obydwu dystansach odbędą się także Mistrzostwa Służb Mundurowych. 10 km – o puchar komendanta KPP w Jarocinie, 21 km – o puchar komendanta KP PSP w Jarocinie. Półmaratończycy będą rywalizować jeszcze o tytuł najlepszego jarocinianina i jarocinianki. Organizatorzy w tym roku rezygnują z oddzielnej klasyfikacji samorządowców. - W poprzednich latach była ich ilość była tak znikoma, że nie ma sensu ich klasyfikować – przyznają otwarcie.

Dzieci i Grand Prix Powiatu Jarocińskiego
10 września w Jarocinie, po raz pierwszy, swoich sił w biegach będą mogły spróbować także dzieci. Rywalizacja najmłodszych będzie wynikiem współpracy Stowarzyszenia Rock Run Jarocin ze Stowarzyszeniem Miś. – Więcej szczegółów tej inicjatywy podamy wkrótce – mówi Robert Cieślak. Równocześnie prezes Stowarzyszenia Rock Run Jarocin ujawnia wprowadzenie Grand Prix Powiatu Jarocińskiego. W jego skład, oprócz Rock Run Jarocin, wejdą Żerkowska Górka i Bieg Niepodległości.

Zawody w Żerkowie odbędą się 20 sierpnia o 11.00. Ich uczestnicy będą mieli do wyboru, 10 km biegu, bądź 6 km marszu nordic walking. - Trasa jest wymagająca, więc warto ją wpisać w kalendarz startów w 2017 roku, żeby sprawdzić swoją kondycję fizyczną, ale też podreperować siłę charakteru, bo trzeba się zmierzyć z górką żerkowską – zachęca Przemysław Matan ze Stowarzyszenia Fair Play Żerków, organizatora Górki Żerkowskiej. Pakiety startowe tej imprezy plasują się w kwotach: 30 zł do 30 czerwca, 40 zł do 14 sierpnia i w dniu zawodów. Dla mieszkańców gminy Żerków wynoszą one 20 zł. Limity Żerkowskiej Górki plasują się na poziomie 250 uczestników dla biegu i 100 dla marszu. – Możemy je zwiększyć – zapewnia Przemysław Matan. Planowane są też zawody dla dzieci.

Bieg Niepodległości ma się odbyć w Jarocinie i wpisać w obchody 11 listopada oraz Dni Patrona Miasta. Już dziś wiadomo, że biegacze wystartują spod ratusza i przebiegną ulicami miasta. – Będzie to typowy bieg uliczny w centrum miasta. Jego dystans wyniesie od 4 km do 6 km. Więcej informacji podamy wkrótce – mówi Przemysław Masłowski. Osoby, które wezmą udział we wszystkich trzech imprezach i ukończą biegi, mogą liczyć na specjalny medal.

Czekają na zespoły
Już dziś organizatorzy Rock Run Jarocin 2017 zapraszają do współpracy stowarzyszenia i firmy pragnące być częścią największej imprezy biegowej na terenie Powiatu Jarocińskiego. Czekają także na zgłoszenia zespołów, które chcą grać na trasie zmagań. – Gwarantujemy zwrot kosztów dojazdu – zapewnia Robert Cieślak.  
 
Źródło: foto. Materiały Prasowe
2017-03-22 12:15 1306

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.