Piątek, 18 Sierpnia 2017 - Ilony, Bronislawa, Heleny

Remonty na Jaworowej i Budowlanych

Kolejna ulica w osiedlu Pruślin – Jaworowa, zyska kanał deszczowy oraz nową nawierzchnię. Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął już przetarg na budowę kanału. Przetarg na nawierzchnię trwa do 5 sierpnia. MZD rozpisał także przetarg na budowę ścieżki rowerowej oraz zatoki parkingowej na ulicy Budowlanych.

Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg na budowę kanalizacji deszczowej w ulicy Jaworowej w Ostrowie Wielkopolskim. - W ramach inwestycji powstanie kanał deszczowy z rur PVC o średnicy 315 mm na długości 491 metrów – mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. Wykonaniem robót zainteresowane były cztery firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożyła Melikan z Ostrowa. Okres gwarancji na wykonane prace budowlane wynosi 60 miesięcy. W specyfikacji istotnych warunków zamówienia określono, że inwestycja ma zostać wykonana do 30 września.

Dziś miał miejsce odbiór techniczny inwestycji, którą w ulicy Jaworowej prowadziła spółka WODKAN. Powstała tu sieć wodociągowa, a wykonała ją ostrowska firma Budokan. - To kolejna ulica w północnej części Pruślina, na której powstaje sieć, a następnie kanał deszczowy i w końcu nowa nawierzchnia. Takie same inwestycje trwają w położonych nieopodal ulicach – Hebanowej oraz Sportowej. Chcemy, by kolejne ulice tej części miasta były modernizowane, a ich mieszkańcy nie tonęli w błocie przy okazji każdych większych opadów – tłumaczy Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. 

Kanał deszczowy to jednak nie jedyne roboty planowane na ul. Jaworowej w Ostrowie Wielkopolskim. MZD ogłosił bowiem przetarg na przebudowę nawierzchni tamtejszej jezdni. - Na długości 500 m powstanie tu jezdnia z kostki betonowej o grubości 8 cm na podbudowie z kruszywa łamanego – dodaje Marcin Wieruchowski. Inwestor określił termin wykonania prac na 30 października. Wnioski o dopuszczenie do przetargu można składać w siedzibie MZD do 5 sierpnia br.

Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim ogłosił także przetarg na budowę ścieżki rowerowej na odcinku od ulicy Zębcowskiej do ulicy Staroprzygodzkiej oraz zatoki parkingowej. Zainteresowani wnioski składać mogą w siedzibie MZD. - Na tym odcinku powstanie ścieżka rowerowa z betonu asfaltowego na podbudowie z kruszywa łamanego. Wykonamy tu również zatokę parkingową z betonowej kostki grafitowej – mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor MZD. Zgodnie ze specyfikacją zawartą w przetargu prace powinny zostać zakończone najpóźniej 30 października br.

Przypomnijmy, że w czerwcu MZD rozstrzygnął przetarg na budowę chodnika przy ulicy Budowlanych - od ulicy Zębcowskiej do ulicy Okopowej. Wpłynęły cztery oferty, a najkorzystniejszą złożyła firma MAL-POL z Krotoszyna. - Powstanie tu chodnik z kostki betonowej o grubości 8 cm na warstwie kruszywa stabilizowanego cementem, a także zjazdy z tej samej kostki – wyjaśnia Marcin Wieruchowski. Remont ma się zakończyć do 30 września.  - To kolejne prace drogowe wykonywane w rejonie tej drogi. Z myślą o bezpieczeństwie kierowców, w marcu tego roku, oddano do użytku rondo na skrzyżowaniu ulic: Zębcowska/Budowlanych. Teraz budować będziemy ścieżkę dla rowerzystów i chodnik dla pieszych. Dla łatwiejszego parkowania powstanie zatoka. Prace zakończą się jesienią – dodaje Beata Klimek, prezydent Ostrowa.
Źródło: foto. umostrow.pl
2016-07-27 16:05 608

Komentarze

~BrettSnult

wh0cd2979366 tetracyline elimite online motrin generic viagra

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.