Piątek, 21 Lipca 2017 - Daniela, Diany, Wawrzynca

Prawie 2 mln zł na kanalizację

Ponad 1,8 mln zł dofinansowania unijnego otrzyma Gmina Gostyń. Pieniądze te zostaną przeznaczone na budowę kanalizacji w Kosowie. Całe zadanie kosztować będzie ponad 3,6 mln zł. Inwestycja powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku i zakończyć w połowie 2018 roku.

„Budowa sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Kosowo. Przebudowa sieci wodociągowej w miejscowości Kosowo. Zakup urządzeń technicznych dla budynku stacji uzdatniania wody w miejscowości Kosowo” – to tytuł projektu, który otrzyma wsparcie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Gmina Gostyń otrzyma ponad 1,8 mln zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na budowę kanalizacji w Kosowie. - W ramach zadania na odcinku blisko 2 km wybudowana zostanie sieć grawitacyjna, a na ponad 3,7 km rurociąg tłuczony. Powstaną również 2 przepompownie ścieków, a także przebudowana zostanie część sieci wodociągowej – czytamy w informacji prasowej Gminy Gostyń. Całe zadanie kosztować będzie ponad 3,6 mln zł. Inwestycja powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku i zakończyć w połowie 2018 roku.

Wniosek przygotowany przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. znalazł się na 45 miejscu listy rankingowej. Łącznie dofinansowanie uzyskały 53 inwestycje. 
Źródło: foto. gostyn.pl
2017-05-15 13:10 244

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.