Piątek, 18 Sierpnia 2017 - Ilony, Bronislawa, Heleny

Półfinaliści JRM i Motyw: Niemen


Wczoraj w Kontener ART w Poznaniu poznaliśmy kolejnych półfinalistów Jarocińskich Rytmów Młodych. Na jednej ze scen Jarocin Festiwal 2017 14 lipca, obok formacji Sam&Bart oraz Lepi.my, zagrają Chorzy. Podczas poznańskiego koncertu niespodziankę dla fanów muzyki przygotował Krzysztof Zalewski.

- Chorzy to lekki i niebanalny wytwór na polskiej scenie muzycznej o zabarwieniu kabaretowo-teatralnym. Balansują na cienkiej linii między totalnym luzem a śmiertelną powagą. Jak na razie, idzie im to całkiem nieźle: grają nieprzerwanie od 2009 roku, mają na koncie dwie długogrające płyty, a niedawno zajęli drugie miejsce w polskiej odsłonie konkursu Emergenza – dowiadujemy się z informacji prasowej organizatorów Jarocin Festiwal 2017. O wejście do półfinału Jarocińskich Rytmów Młodych i możliwość zagrania na jednej ze scen Jarocin Festiwal 2017 Chorzy walczyli z kapelami: Beksa, Eleanor Gray, Gomor i Felix The Baker. Wszyscy otrzymali zaproszenia na Jarocin Festiwal 2017.

Podczas wczorajszego solo actu w ramach poznańskiego koncertu eliminacyjnego Jarocińskich Rytmów Młodych Krzysztof Zalewski wykonał utwór „Począwszy od Kaina” z przedostatniej płyty Czesława Niemena „Terra Deflorata”. Przypomnijmy, że 30 lat od jedynego występu Czesława Niemena w Jarocinie to jego postać, a przede wszystkim twórczość stanie się motywem przewodnim tegorocznej edycji imprezy. - Z tej okazji przygotowaliśmy szereg wydarzeń, które będą odbywały się w różnych przestrzeniach miasta – zapewniają organizatorzy Jarocin Festiwal 2017. Jednak przede wszystkim hołd Artyście odda Krzysztof Zalewski w koncercie przygotowanym razem z wyjątkowym, zebranym specjalnie na tę okazję, bandem.

Ostatnie eliminacje do JRM odbędą się w studiu im. A. Osieckiej w Warszawie 27 maja. Początek o 16.00. Wstęp wolny.
Źródło: foto. Materiały Prasowe JF 2017
2017-05-15 16:32 281

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.