Piątek, 21 Lipca 2017 - Daniela, Diany, Wawrzynca

Pamiętali o patronie

Samorządowcy i delegacja mieszkańców wsi Nowy Filwark złożyli wiązanki kwiatów pod pamiątkową tablicą umieszczoną na domu, w którym urodził się Michał Kozal. Biskup, wyniesiony na ołtarze, od czterech lat jest patronem Krotoszyna.

Dzień Patrona Miasta i Gminy Krotoszyn został uczczony także mszą w kościele św. Jana Chrzciciela. W uroczystości wzięli udział samorządowcy, przedstawiciele organizacji politycznych i kombatanckich, młodzież szkolna, harcerze oraz poczty sztandarowe.

Przypomnijmy, że błogosławiony biskup Michał Kozal od czterech lat jest patronem Miasta i Gminy Krotoszyn. W lipcu 2012 roku Julian Jokś, ówczesny burmistrz Krotoszyna, zwrócił się do Rady Miejskiej w Krotoszynie z wnioskiem o ustanowienie błogosławionego biskupa Michała Kozala patronem miasta i gminy Krotoszyn. - Swój wniosek burmistrz umotywował tym, że bł. bp Michał Kozal jest synem ziemi krotoszyńskiej, który przez całe życie – a szczególnie w czasie okupacji hitlerowskiej i podczas pobytu w obozie w Dachau – służył z poświęceniem drugiemu człowiekowi. Jego głęboka wiara i pełne miłości postępowanie wobec bliźnich doprowadziły do beatyfikacji, której dokonał papież Jan Paweł II w 1987 roku – przypomina informacja prasowa. O uczczenie bł. bpa Michała Kozala przez władze miejskie wystąpił także proboszcz rzymskokatolickiej parafii św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie, w imieniu własnym oraz grup duszpasterskich działających przy parafii. 9 czerwca 2013 roku bł. ks. bp Michał Kozal został ogłoszony Patronem Miasta i Gminy Krotoszyn. 14 czerwca jest Świętem Patrona Miasta i Gminy Krotoszyn.
 
Źródło: foto.. krotoszyn.pl
2017-06-12 11:11 165

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.