Piątek, 21 Lipca 2017 - Daniela, Diany, Wawrzynca

Nowe przejście na Matyi

Dobiega końca budowa przejścia na ul. Matyi. Do końca czerwca powinno być ono otwarte dla pieszych i rowerzystów.

Przejście zlokalizowane jest na wysokości dawnego dworca PKS, tuż za przystankami tramwajowymi, i ma być alternatywą dla tunelu łączącego ul. Wierzbięcice z Niezłomnych. Szczególnie pomocne będzie ono dla osób niepełnosprawnych i z dziećmi w wózkach, dla których pokonania schodów w dół i w górę było zadaniem prawie niewykonalnym.

- Połączenie to ma usprawnić dojście od strony Wildy do parku Marcinkowskiego. Dzięki niemu będzie również łatwiejszy dostęp do przystanków tramwajowych dla osób niepełnosprawnych, rodziców z małymi dziećmi, czy osób z dużymi bagażami - wyjaśnia Tadeusz Nawalaniec, zastępca dyrektora ds. inżynierii ruchu Zarządu Dróg Miejskich.

Pasy dla pieszych i droga rowerowa są już pomalowane. Zamontowane są również słupy sygnalizacji świetlnej. W tym tygodniu odbędzie się przegląd i odbiór techniczny, po którym zostanie uruchomiona sygnalizacja i oddanie przejścia do użytkowania.

Będzie to kolejne przejście naziemne uruchomione na ul. Matyi w ciągu ostatnich dwóch lat. Poprzednie powstało na moście na wysokości wejście do Dworca Głównego i również ułatwiło dojście do przystanków tramwajowych.


Źródło: poznan.pl/R. Bączkowski
2017-06-12 12:44 198

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.