Piątek, 21 Lipca 2017 - Daniela, Diany, Wawrzynca

Mieszkał z 3 kg konopi

W jednym z wynajmowanych mieszkań na terenie Powiatu Krotoszyńskiego policjanci znaleźli nielegalną plantację marihuany. Zatrzymano już mieszkańca powiatu krotoszyńskiego, który zajmował się uprawą.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w Krotoszynie weszli na posesję w jednej z miejscowości powiatu krotoszyńskiego. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że w tym miejscu może znajdować się nielegalna uprawa konopi. Przypuszczenia się potwierdziły.

- W trakcie przeszukania mieszkania funkcjonariusze odkryli profesjonalną plantację konopi. Nielegalna uprawa prowadzona była w adoptowanych do tego pomieszczeniach i przy użyciu specjalnych przyrządów. Pomieszczenie wyposażone było w lampy grzewcze, oświetleniowe, namioty termoizolacyjne i baniaki z cieczą. W przystosowanych do tego pojemnikach rosło kilkadziesiąt roślin. Policjanci znaleźli ponad 185 g suszu marihuany – informuje mł. asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy KPP w Krotoszynie. W chwili przeszukania na posesji znajdował się mężczyzna w wieku 33 lat. - Był kompletnie zaskoczony akcją policjantów. Wydawało mu się, że pomieszczenie z plantacją jest niemożliwe do odkrycia – dodaje rzecznik prasowy krotoszyńskich policjantów.
Funkcjonariusze znaleźli kolejne wskazówki dzięki, którym odkryli następną uprawę. Znaleziono tam także przyrządy do nielegalnej produkcji marihuany. - W sumie policjanci zabezpieczyli prawie 3 kg konopi – mówi mł. asp. Piotr Szczepaniak.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 33-latek usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. - Za uprawę i posiadanie środków odurzających w znacznej ilości grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności – uświadamia oficer prasowy KPP w Krotoszynie. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe.
Źródło: foto. wielkopolska.policja.gov.pl
2017-05-15 14:28 230

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.