Piątek, 18 Sierpnia 2017 - Ilony, Bronislawa, Heleny

Miejscy radni odwiedzili ZGO

W siedzibie Zakładu Gospodarki Odpadami sp. z o.o. obradowała komisja rozwoju. To pierwsze z trzech zaplanowanych „wyjazdowych” posiedzeń komisji.  

Spotkanie komisji dotyczyło tematu odpadów komunalnych. - Po kilkumiesięcznych staraniach i oczekiwaniach samorządowców i pracowników ZGO, wreszcie Sejmik Województwa Wielkopolskiego przyjął Plan Gospodarki Odpadami dla Województwa Wielkopolskiego na lata 2016-2022. Zgodnie z nim jarociński zakład pozostał jedyną Regionalną Instalacją Przetwarzania Odpadów Komunalnych w regionie VI, o co od dłuższego czasu zabiegali samorządowcy i pracownicy spółki – mówi Mariusz Małynicz. - W planie wskazano też ZGO, jako jedyną instalację do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów – dodaje prezes ZGO. W regionie VI przewiduje się docelowo funkcjonowanie trzech instalacji do przetwarzania odpadów zielonych i innych bioodpadów o statusie instalacji RIPOK. Ich lokalizacje określono w ZGO Jarocin, w Mateuszewie i w Pławcach. W zatwierdzonym planie, do regionu VI dołączono dodatkowo gminę Pleszew, która także będzie przetwarzała odpady w jarocińskim zakładzie komunalnym.

Kolejne „wyjazdowe” spotkanie komisji odbędzie się w siedzibie PWiK-u i związane będzie z pozyskaniem przez spółkę 128 mln zł dotacji na realizację projektu „Gospodarka wodno -ściekowa na terenie gminy Jarocin”. - To wielki sukces, ponieważ jest to drugie, co do wielkości dofinansowanie, w ramach aktualnego konkursu ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – podkreśla burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. Komisja rozwoju w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji odbędzie się w środę, 21 czerwca.

Ostatnie z zaplanowanych „wyjazdowych” posiedzeń komisji dotyczyć będzie postępu prac związanych z realizacją budowy 400 mieszkań czynszowych na terenie gminy.  Jarociński projekt wpisuje się w rządowy program „Mieszkanie Plus”, którego realizację Jarocin rozpoczął jako pierwszy samorząd w Polsce i jest jego faktycznym liderem. Radni zajmą się tym tematem 26 czerwca.
 
 
Źródło: foto. jarocin.pl
2017-06-09 17:06 163

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.