Wtorek, 22 Sierpnia 2017 - Cezarego, Tymoteusza

Łukasz Kuropaczewski z odznaczeniem Ministra Kultury

Wybitny gitarzysta, występujący w największych salach koncertowych świata, dyrektor artystyczny odbywającej się w Jarocinie Akademii Gitary - Łukasz Kuropaczewski został uhonorowany odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznawanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Łukasz Kuropaczewski to jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów klasycznych. Ceniony jest za nieprzeciętne zdolności techniczne i interpretacyjne. Urodził się w 1981 roku w Gnieźnie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz prestiżowego Peabody Conservatory of the Johns Hopkins University w USA, gdzie studiował pod okiem samego Maestro Manuela Barrueco. Koncertuje zarówno w Europie, jaki w obu Amerykach i Azji.

Nagrał sześć płyt. Pierwsza z nich, zatytułowana Recital Gitarowy, zebrała entuzjastyczne opinie krytyków z całego świata, którzy podkreślali ogromny zmysł muzyczny artysty. Drugi album – Łukasz Kuropaczewski wykonuje Muzykę Hiszpańską zdobył jeszcze większe uznanie krytyki. Grę muzyka opisywano jako przekraczającą próg wirtuozerii i mistrzostwa. Z entuzjastycznymi opiniami krytyków spotkały się również następne płyty. W 2012 roku ukazał się najnowszy album – Nocturnal, zawierający nagranie Koncertu na gitarę, orkiestrę i kotły, napisanego specjalnie dla Łukasza Kuropaczewskiego przez Krzysztofa Meyera.
 
2017-05-15 10:42 221

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.