Piątek, 18 Sierpnia 2017 - Ilony, Bronislawa, Heleny

Kolejowa i Wiatraczna w Witaszycach połączone

W minioną niedzielę oficjalnie do użytku oddany został łącznik drogowy między ulicami Kolejową a Wiatraczną w Witaszycach. Zadanie zostało wykonane w ramach przetargu, ogłoszonego przez gminę Jarocin, na przebudowę utwardzonych dróg gminnych za pomocą masy mineralno-asfaltowej. Docelowo w jego ramach zostanie przebudowanych 11 odcinków dróg o łącznej długości blisko 4 kilometrów.

Nowa droga między ul. Wiatraczną a ul. Kolejową to większe bezpieczeństwo dla uczniów Zespołu Szkół w Witaszycach – mówi radny, Ireneusz Lamprecht. - Dzięki tej inwestycji możliwa jest także zmiana trasy procesji podczas obchodów uroczystości Bożego Ciała, która do tej pory częściowo przebiegała tak niebezpieczną drogą, jaką jest krajowa jedenastka – podkreśla znaczenie inwestycji dla bezpieczeństwa mieszkańców, nie tylko Witaszyc, radny rady miejskiej w Jarocinie.

W ramach tego zadania w Witaszycach wykonany został także łącznik między ulicami Roszarniczą a Ceglaną. Pozostałe odcinki dróg ujęte w ramach zamówienia to: ul. Stawna w Łuszczanowie, ul. Mostowa w Łuszczanowie, ul. Notecka w Jarocinie, ul. Odrzańska w Jarocinie, ul. Wiejska w Jarocinie, ul. Wiśniowa w Jarocinie, ul. Osiecka w Mieszkowie, ul. Stramnicka w Mieszkowie, ul. Asfaltowa w Golinie. - Przebudowa utwardzonych odcinków dróg za pomocą masy asfaltowej to kontynuacja  pomysłu wdrożonego przez nas w ubiegłym roku. W jego ramach powstało wówczas blisko 9 kilometrów dróg na terenie gminy – mówi burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki
Źródło: foto. jarocin.pl /M. Skrzypczak
2017-06-09 17:10 146

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.