Piątek, 21 Lipca 2017 - Daniela, Diany, Wawrzynca

Karetka w Gizałkach dopiero za rok

Wojewoda Wielkopolski – po interwencjach Powiatu Pleszewskiego i Gminy Gizałki – podjął decyzję o zmianie miejsca stacjonowania Podstawowego Zespołu Ratownictwa Medycznego z Pyzdr do Gizałek. Nową dyslokację karetki zatwierdził już Minister Zdrowia. - Problem tylko w tym, że nastąpi to dopiero za rok – informuje Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pleszewie.

Zbigniew Hoffman, Wojewoda Wielkopolski, podjął decyzję, aby do projektu aktualizacji „Wojewódzkiego planu działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla Województwa Wielkopolskiego” wprowadzić zmianę miejsca stacjonowania Podstawowego Zespołu Ratownictwa Medycznego z Pyzdr na Gizałki. - Zmiana lokalizacji zespołu ratownictwa medycznego do miejscowości Gizałki została ujęta przez wojewodę w planie i zatwierdzona przez Ministra Zdrowia jako zmiana planowana – potwierdza Marek Tombarkiewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia. 

Problem tylko w tym, że karetka może wrócić do Gizałek najwcześniej 1 lipca 2018 roku. - Do tego czasu będą obowiązywać aktualne kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie usług z zakresu ratownictwa medycznego. Wynika to z przepisów o świadczeniach opieki zdrowotnej, finansowanych ze środków publicznych. Wcześniejsze przeniesienie karetki do Gizałek wymagałoby najpierw zerwania obowiązujących umów – tłumaczy Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pleszewie.

Dyslokacja Zespołu Ratownictwa Medycznego z Pyzdr do Gizałek będzie oznaczać jego przesunięcie zarówno pomiędzy dwoma rejonami operacyjnymi (z powiatu wrzesińskiego do pleszewskiego), jak i pomiędzy dwoma dyspozytorniami medycznymi (z Konina do Kalisza).

Przy okazji przypomnijmy, że karetka w Gizałkach już w 2013 roku figurowała „na papierze” w wojewódzkim planie działania systemu ratownictwa medycznego. Mimo tego, do dziś faktycznie pozostaje w podstacji w Pyzdrach.   
Źródło: foto. pleszew.starostwo.gov.pl
2017-05-11 12:33 595

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.