Środa, 07 Października 2015 - Marii, Marka, Mirelli

Aktualności

Co dalej z jarocińskim amfiteatrem? Jest pomysł! 0

Co dalej z jarocińskim amfiteatrem? Jest pomysł! 2015-10-06 16:47

O przyszłości jarocińskiego amfiteatru rozmawiano na czwartym spotkaniu dotyczącym rewitalizacji Parku Miejskiego. Zdecydowaną większość zebranych przekonała koncepcja wkomponowanego w naturalne zgłębienia terenu, z dużą ilością zieleni, a tylko niewielką betonu.

JAROCIN Więcej
Międzynarodowe Targi (w 100 proc.) Poznańskie 0

Międzynarodowe Targi (w 100 proc.) Poznańskie 2015-10-06 16:02

Miasto Poznań stało się jedynym właścicielem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do dzisiaj aglomeracja posiadała uprawnienia tylko do 40 proc. z nich. Pozostała część znajdowała się we władaniu Skarbu Państwa. Dziś podpisano umowę komunalizacji, dzięki której rząd przekazał miastu swoje 60 proc. udziałów.

POZNAŃ Więcej
Jechał na podwójnym gazie, wpadł wprost pod koła, odpowie przed sądem 0

Jechał na podwójnym gazie, wpadł wprost pod koła, odpowie przed sądem 2015-10-06 15:15

60-letni motorowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wyjechał wprost pod koła mercedesa. Dodatkowo, w momencie wypadku, był on kompletnie pijany. Do wypadku doszło w Kolniczkach. Teraz mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd może orzec także grzywnę do 5 tys. zł.

ŚRODA WLKP. Więcej
Wkopali Kapsułę Czasu 0

Wkopali Kapsułę Czasu 2015-10-06 14:55

„Kapsułę Czasu” wkopano przed Muzeum Regionalnym. Uroczystość miała miejsce z okazji okrągłych urodzin miasta. Przypomnijmy, że w tym roku Krotoszyn świętuje 600-lecie swojego istnienia.

KROTOSZYN Więcej
0

"Śladami historii" pójdziemy dłużej 2015-10-06 13:55

Gmach sądu, kościół pw. Ducha Świętego, siedziba władz samorządowych, Biblioteka Publiczną, gmach liceum przy ul. Wrocławskiej, Gimnazjum nr 1, siedziba Powiatowego Banku Spółdzielczego oraz kamienicę przy ul. Powstańców Wielkopolskich 10 tzw. „Bomboniera”, zostały wpisane do gostyńskiego szlaku „Śladami historii…”. Dzięki temu trasa liczy 20 obiektów.

GOSTYŃ Więcej
Śremskie Spacery Historyczne nie tylko dla seniorów 0

Śremskie Spacery Historyczne nie tylko dla seniorów 2015-10-06 12:58

W najbliższy piątek odbędzie się pierwszy Śremski Spacer Historyczny. Jego przewodnikiem będzie Zdzisław Żeleźny, historyk. Wszyscy, którzy chcą wziąć w nim udział, muszą się stawić o godzinie 10.00 przy ul. Piłsudskiego 1 („przy fontannie”).

ŚREM Więcej
O Komitecie Obywatelskim w Muzeum Regionalnym 0

O Komitecie Obywatelskim w Muzeum Regionalnym 2015-10-06 11:40

„Wykorzystać szansę wolności. Komitety Obywatelskie Solidarność i wybory 4 czerwca 1989 r. w województwie kaliskim” to tytuł najnowszej publikacji prof. Jerzego Pietrzaka, historyka i regionalisty. Spory jej fragment został poświęcony działaczom pleszewskiego Komitetu Obywatelskiego. W pleszewskim Muzeum Regionalnym odbyło się więc spotkanie z autorem.

PLESZEW Więcej
Spichlerz Polskiego Rocka szuka pracownika 0

Spichlerz Polskiego Rocka szuka pracownika 2015-10-02 11:19

Spichlerz Polskiego Rocka poszukuje ludzi do pracy. Instytucja prowadzi rekrutację na stanowisko koordynatora do spraw edukacji. Dokumenty aplikacyjne, w zamkniętych kopertach z dopiskiem: „Nabór na stanowisko koordynatora ds. edukacji”, należy składać osobiście w biurze Muzeum Regionalnego w Jarocinie, Rynek – Ratusz do 23 października.

JAROCIN Więcej
Nowa Rada Młodzieżowa 0

Nowa Rada Młodzieżowa 2015-10-01 16:41

Zuzanna Kamieniarczyk została przewodniczącą, Wiktoria Wachowiak wiceprzewodniczącą, a Olivia Penkala objęła stanowisko sekretarza Młodzieżowej Rady Miejskiej w Pleszewie. Formację tworzy 20 uczniów z pięciu gimnazjów znajdujących się na terenie gminy Pleszew.

PLESZEW Więcej
LuxFest już w weekend 0

LuxFest już w weekend 2015-10-01 15:34

Lao Che, Grubson. TSA, Budzy, Hope, Flapjack to tylko część gwiazd, która wystąpi podczas czwartej edycji LuxFest. Impreza organizowana przez Roberta „Litzę” Friedricha odbędzie się 3 i 4 października w poznańskiej Arenie. Bilety można kupić już tylko w punktach sprzedaży Ticketpro. Szczegółowe informacje na temat festiwalu można znaleźć na stronie http://www.luxfest.net/

WIELKOPOLSKA POZNAŃ Więcej

Najnowsze komentarze

1 pażdziernika ostatnim dniem zapisów na maraton
ja juz zapisany :) czekałem na ten pko ...
~rytukry
1 pażdziernika ostatnim dniem zapisów na maraton
Jutro ostatni dzień! zapisywać się lu...
~kila34
Świętowali Złote Gody
Pani Halinka W. wyglądała najpiękniej...
~Anonimkas
Mahle Polska da pracę 300 osobom
To dobrze, że Mahle daje szanse młodym...
~Fafik
"Męczennicy" w JOK-u
WAŻNE!!!! Z powodu choroby jednej z ak...
admin
"Męczennicy" w Jarocińskim Ośrodku Kultury
WAŻNE!!!! Z powodu choroby jednej z ak...
admin


O regionie

Wielkopolska (łac. Polonia Maior) – kraina historyczna w środkowej i zachodniej Polsce, na Pojezierzu Wielkopolskim i Nizinie Południowowielkopolskiej, w dorzeczu środkowej i dolnej Warty; dzielnica historyczna Polski.

DYŻUR PEŁNI:
APTEKA „Osiedlowa”
ul. Solidarności 7
63-200 Jarocin,
tel. 720-57-09

Wydarzenia


Wszystkie wydarzenia


Gorąca linia

Masz ciekawą informację? Napisz!