Sobota, 28 Listopada 2015 - Leslawa, Zdzislawa, StefanaAktualności

Inwestycje zrealizowane, konkursy na stanowiska ogłoszone 0

Inwestycje zrealizowane, konkursy na stanowiska ogłoszone 2015-11-24 16:44

Pomimo niskich temperatur w Kaliszu cały czas trwają roboty drogowe i wykonywane są inne zadania. Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza oraz Piotr Kościelny, jego zastępca na, specjalnie do tego celu zwołanej, konferencji podsumowali zakończone inwestycje, poinformowali o postępach w tych trwających oraz zdradzili najbliższe modernizacyjne plany miasta. Ogłosili także konkursy na stanowiska urzędnicze.

KALISZ Więcej
Będzie kładka pomiędzy Chwaliszewem i Berdyszewem. Za trzy lata.  0

Będzie kładka pomiędzy Chwaliszewem i Berdyszewem. Za trzy lata. 2015-11-24 15:55

Chwaliszewo i Berdyszewo zostaną połączone kładką pieszo-rowerową. Poznaniacy jednak będą mogli z niej korzystać i łatwiej przemieszczać się pomiędzy kilkoma rejonami miasta dopiero za około trzy lata.

POZNAŃ Więcej
3-tysięczna Ostrowska Karta Seniora ma właściciela 0

3-tysięczna Ostrowska Karta Seniora ma właściciela 2015-11-24 15:04

Bogumiła Marciniak jest 3-tysięczną posiadaczką Ostrowskiej Karty Seniora. Dokument uprawniający do zniżek odebrała, wraz z mężem Andrzejem, z rąk Ewy Mateckiej, zastępczyni burmistrza miasta.

OSTRÓW WLKP. Więcej
12 zespołów na 12 edycję 0

12 zespołów na 12 edycję 2015-11-24 14:24

Teatr TU z Liceum Ogólnokształcącego im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie wygrał XII Ogólnopolski Konkurs Teatrów Amatorskich Melpomena. Drugie miejsce zajął Teatr KOD z Dębnowskiego Ośrodka Kultury. Trzecie miejsce zaś jury przyznało dwóm teatrom – CYK z Gminnego Ośrodka Kultury „Sokół” w Czerwonaku oraz Teatrowi Akademii Sztuk Scenicznych PAPA z Poznania.

ŚRODA WLKP. Więcej
Rozpoczynają walkę z azbestem 0

Rozpoczynają walkę z azbestem 2015-11-24 13:49

Powiat Krotoszyński wraz z gminami wchodzącymi w jego skład oraz Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej sfinansują usuwanie azbestu z terenu Powiatu Krotoszyńskiego w 2016 roku. Aktualnie opracowywany jest program tych działań.

KROTOSZYN Więcej
Pobił, zabrał pieniądze i telefon komórkowy 0

Pobił, zabrał pieniądze i telefon komórkowy 2015-11-24 13:37

34-latek pobił przypadkowo spotkanego 26-latka. Zabrał mu portfel z pieniędzmi i telefon komórkowy. - Mężczyzna popełnił przestępstwo w warunkach recydywy. Może spędzić w więzieniu nawet 18 lat – informuje Sebastian Myszkiewicz, rzecznik prasowy KPP w Gostyniu.

GOSTYŃ Więcej
Konwój Coca Coli w Wielkopolsce. Sprawdź gdzie! 0

Konwój Coca Coli w Wielkopolsce. Sprawdź gdzie! 2015-11-24 13:29

Konwój czerwonych ciężarówek z Gwiazdorami śpiewającymi „Coraz bliżej święta” znów przejdzie przez Polskę. Odwiedzi 55 miast. Nie ominie województwa wielkopolskiego. Gdzie zawita? Sprawdź!

WIELKOPOLSKA Więcej
Odznaczeni za dar życia  0

Odznaczeni za dar życia 2015-11-24 12:32

W ramach Dni Krwiodawstwa pleszewianom wręczono odznaki „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”. Brązowe za oddanie 5 litrów krwi w przypadku kobiet i 6 w przypadków mężczyzn otrzymało łącznie 60 osób. 26 oddało 10 litrów krwi u kobiet i 12 u mężczyzn i otrzymało srebrne odznaczenia. Złote zaś przypadły w udziale 6 panów, którzy w swoim życiu oddali już 18 litrów krwi. Kobiety, aby ją otrzymać, muszą oddać 15 litrów osocza.

PLESZEW Więcej
Jarota znów bez zarządu 0

Jarota znów bez zarządu 2015-11-24 10:43

Kolejny zarząd Jarocińskiego Klubu Sportowego „Jarota” podał się do dymisji. – Przez miesiąc dyskutowaliśmy, zastanawialiśmy się i doszliśmy do wniosku, że musimy podjąć taką decyzję – mówi Marek Ściślak, ustępujący prezes.

JAROCIN Więcej
Zgromadził w domu nielegalny arsenał  0

Zgromadził w domu nielegalny arsenał 2015-11-23 16:46

Przerobiona wiatrówkę, rewolwer, pojemniki z substancjami chemicznymi i 300 sztuk amunicji różnego kalibru należało do 44-letniego Austriaka. Cudzoziemiec trzymał ten cały, nielegalny arsenał w swoim wynajmowanym domu w gminie Czermin. Policjanci zabezpieczyli już wszystkie przedmioty.

PLESZEW Więcej

Najnowsze komentarze

Uhonorują Chrzest Polski
Zapraszamy do śledzenia https://www.f...
~Chrzest Polski
"Od Legionów do Żołnierzy Wyklętych" - Jarocin
Fantastyczny koncert. Mądre, mocne, pra...
~misia
KONKURS DAVE MATTHEWS BAND
Kiedy będą wyniki konkursu? :/
~Robert
1 pażdziernika ostatnim dniem zapisów na maraton
ja juz zapisany :) czekałem na ten pko ...
~rytukry
1 pażdziernika ostatnim dniem zapisów na maraton
Jutro ostatni dzień! zapisywać się lu...
~kila34
Świętowali Złote Gody
Pani Halinka W. wyglądała najpiękniej...
~Anonimkas


O regionie

Wielkopolska (łac. Polonia Maior) – kraina historyczna w środkowej i zachodniej Polsce, na Pojezierzu Wielkopolskim i Nizinie Południowowielkopolskiej, w dorzeczu środkowej i dolnej Warty; dzielnica historyczna Polski.

DYŻUR PEŁNI:
APTEKA „Osiedlowa”
ul. Solidarności 7
63-200 Jarocin,
tel. 720-57-09

Wydarzenia


Wszystkie wydarzenia


Gorąca linia

Masz ciekawą informację? Napisz!