Wtorek, 22 Sierpnia 2017 - Cezarego, Tymoteusza

Chciał przekupić policjantów

40-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego, pędząc przez Elżbietków, przekroczył dozwoloną prędkość o 28 km/h i wpadł w ręce policji. Chcą uniknąć 150 zł mandatu i czterech punktów karnych zaproponował mundurowym… 50 zł. Teraz oprócz zapłacenia mandatu musi się jeszcze stawić przed sądem.
78 km/h miał na liczniku Ford Mondeo, gdy jego prędkość zmierzyli gostyńscy policjanci patrolujący drogi gminy Pogorzela. Tym samym w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h samochód poruszał się o 28 km/h za szybko.

Kierowcą forda okazał się 40-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. - Mężczyzna został poproszony o wymagane podczas kontroli dokumenty i poinformowany o przyczynach zatrzymania. Policjant poinstruował sprawcę wykroczenia, że nakłada na niego mandat karny w wysokości 150 zł. i cztery punkty karne – mówi asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz, oficer prasowy KPP w Gostyniu.

Kierowca jednak, chcąc uniknąć odpowiedzialności za swoje przewinienie, postanowił „załatwić” sprawę w inny sposób. - Przez otwarte okno wrzucił do radiowozu banknot o nominale 50 zł – informuje asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz.  

Policjanci zatrzymali osobę wręczająca korzyść majątkową. - Mężczyzna został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, gdzie usłyszał zarzut do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet kara pozbawienia wolności do lat 2 – tłumaczy oficer prasowy gostyńskiej policji. Natomiast za przekroczenie prędkości 40-latek i tak został ukarany mandatem karnym w wysokości 150 zł.
Źródło: foto. internet
2017-05-02 11:44 165

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.